Mjaltë dhe kanellë për fytyrën tuaj

Publikuar më: 07-12-2012
Mjaltë dhe kanellë për fytyrën tuaj

Stresi ju ka pushtuar? Keni probleme te vazhdueshme me fytyrën atëherë ne kemi maskën perfekte per ju!

Duhet të përzieni 3 lugë të kafeje mjaltë dhe 1 lugë kafeje kanellë. Dhe e fusni në mikrovalë për rreth 30 minuta, duhet të duket si çokollatë e shkrirë.

E aplikoni në fytyrë dhe e mbani për 10 minuta. Këshillohet për të gjitha llojet e lëkurës.
Është maskë shumë e mirë sepse ju ndihmon të rigjeneroni lëkurën tuaj në mënyrë perfekte.

 

(ModeandMakeUp.com)