Maskë me vezë kundër akneve

Publikuar më: 17-12-2012
Maskë me vezë kundër akneve

Kjo është një maskë e thjeshtë me të cilën mund të trajtoni aknet në fytyrën tuaj . Nuk është aspak e kushtueshme, dhe ka një efekt pozitiv në lëkurë. Quhet maskë me të bardhën e vezës sepse do t’ju duhet të heqni të verdhën e vezës dhe ta lini menjanë, pra, nuk do e përdorni aspak në këtë trajtim.

Merrni një vezë, hiqni të verdhen e vezës dhe të bardhen e rrihni deri sa ta bëni marengë, vendoseni në fytyrë dhe lëreni të qëndrojë 10 minuta. Pastaj shpirlajeni me ujë të vakët. Kjo maskë këshillohet për ato persona që kanë një lëkyrë të yndyrshme dhe me akne, gjithashtu sipas dëshirës ju mund t’i hedhni edhe disa pika lëng limoni të bardhës së vezës para se ta vendosni në fytyrë. Pasi të keni vendosur këtë maskë lëkura juaj do jetë me e ngjeshur, pa yndyrë dhe do heqë skuqjen e saj. (ModeandMakeUp.com)