Flokët

Kur themi flokë të gjatë menjëherë na shkon mendja tek flokë të bukur, të shëndetshëm dhe me shkëlqim. Në fakt, në realitet të keni flokë të gjatë dhe të shëndetshëm janë dy gjëra krejt të ndryshme, të cilat për t’i realizuar kërkojnë një proçes të gjatë trajtimi dhe përkujdesje. Floku mban aromë, prandaj duhet t’a lani sa më shpesh. Por, duke qënë se ai ju merr shumë kohë për shkak të gjatësisë atëherë duhet të siguroheni që të gjeni një locion rigjenerues që të mos…

Sat 02, 2013 | 14:03:35 PM | Flokët - Slider
 • Ju pelqen të kudeseni për pamjen tuaj? Kohët e fundit flokët janë dëmtuar shumë nga koha e acartë, përdorimi i piastres në mënyrë të pandërgjegjshme?…

 • Që në kohët e vjetra vaji i ullirit është përdorur si një përbërësi i veçantë për të trajtuar lëkuren dhe flokët. Madje sot theksohen shumë…

 • Trajtimi i flokëve në mënyrë natyrale pa lënë pas asnjë mbetje kimike, do t’ju ndihmojë të keni flokë të shëndetshëm dhe me shkëlqim. Trajtimet me…

 • Përbërësit; 1 lugë mjaltë ½ gotë uthull molle 2 lugë lëng limoni 10 pika vaj livandoje Përgatitja; Përzieni këto përbërës në një tas deri sa…

 • Ju bien flokët? Jeni të shqetësuar? Mos u bëni u shqetësoni, sapo kemi zbuluar masken përfekte, çudibërëse kundra rënies së flokëve. Keni shpenzuar shumë, por…

 • Lyerja e flokëve është bërë një tendencë e modës sidomos për ato që janë në moshë të re. Megjithatë lyerja e flokëve me ngjyrë të…

 • Ditët e dimrit janë shumë të ftohta, temperatura të ulëta, ngrica të cilat shpesh herë kanë dëmtuar majat e flokëve tuaj pafund ndoshta dhe për…

 • TË TJERA

 • Për të gjitha ato që pelqejnë prerjen…

 • Rënia e flokëve është një problem që…

 • Është një fakt më së i njohur…

 • Amanda Seyfried  është një aktore e re…

 • Edhe pse lëkura e kokës sonë është…

 • Flokët janë një pjesë shumë e rëndësishme…